Anasayfa | İletişim | Site Haritası | Arama
  
   
 

Acil Yoğun Bakım Kursu 26 - 27 Ocak 2018 İstanbul genel bir değerlendirme

Acil Tıp Uzmanları Derneği Yoğun Bakım Çalışma Grubu’nun eğitim faaliyetleri kapsamında düzenlenmekte olan “Yoğun Bakım” kursumuzu, 26-27 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdik. ATUDER ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği’nin katkılarıyla organize edilen bu kursumuza başta İstanbul olmak üzere Bursa, Kocaeli, Sakarya, Kıbrıs, Edirne, İzmir, Niğde gibi yurdun çeşitli illerinden iştirak eden başta Acil Tıp Uzmanı ve Acil Tıp Asistanı olmak üzere Dahiliye ve Anestezi branşlarından da toplam 51 kursiyer hekim katılmıştır.

Daha önceki kurslarımızdan farklı olarak bu kursumuzda başlattığımız yeni bir uygulama ile Acil Tıp Uzmanları Derneği Yoğun Bakım Çalışma Grubu tarafından yazılan “ Acil Yoğun Bakım Kurs Notları Kitabımız “ kursiyerlere verilmiştir. Kurstan 15 gün önce kitap kursiyerlere ulaştırılmış ve kurstan önce konuları okuyarak gelmeleri sağlanmıştır. Bu uygulamamız kursiyerler tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmıştır.

Acil tıp ile yoğun bakım bilim dallarının birbirinden ayrılamaz ve birbirlerini tamamlayan bilim dalları olduğuna olan inancımızla, kritik hasta bakımında acil tıbbın önemini ve konumunu daha ileriye taşımak, artık miadına gelmiş ve doğumu kaçınılmaz olan acil tıp yan dallarının arasında Amerika ve Kanada gibi  gelişmiş ülkelerde olduğu gibi “Yoğun Bakım Yan Dalını” da görmek en büyük beklentimiz ve hedefimizdir. İşte bu hedefler ve beklentiler doğrultusunda gerçekleştirilen ve oldukça ilgi gören yoğun bakım kursumuzda, başta mekanik ventilasyon uygulamaları olmak üzere kritik hasta takip ve tedavisinde gereken temel ve ileri düzey uygulamaları hem teorik hem de pratik olarak pekiştirme fırsatını yakaladık.  Katılan kursiyerlerin çok olumlu geri dönüş bildirimleri bizleri fazlasıyla mutlu etmiş ve geleceğe daha büyük umutlarla bakmamızı sağlamıştır. Buradan hepsine ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliriz. 

Bu kursa ev sahipliği yapan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Tıp Kliniği’ne ve bu kursun giderek daha da büyümesini sağlayan Acil Tıp Uzmanları Derneği Yoğun Bakım Çalışma Grubu’nun değerli ve özverili eğitmenlerine sonsuz teşekkür ederiz.

Ayrıca kursumuzda bizden desteklerini esirgemeyen başta Abbott firması olmak üzere, Fisher Paykel ve Ertunç Özcan firmalarına teşekkür ederiz.

Acil Tıp Uzmanları Derneği’nin düzenlemiş olduğu  her bilimsel etkinlikte olduğu gibi, bütün sekreterya hizmetlerinin altından başarıyla çıkan, büyük bir özveriyle çalışan dernek sekreterimiz Menderes HAZIR’a çok teşekkür ederiz. 

Yoğun Bakım Çalışma Grubu adına Doç. Dr. Y. Kemal GÜNAYDIN

Fotoğraflara bakmak için tıklayınız.

ETKİNLİKLER
  • Dahili Aciller Kursu Ankara
  • 56. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu (İKYD) İstanbul
  • Acil Serviste Hasta Yönetimi Kursu
  • ATUDER 2020 Fotoğraf Yarışması
  • 6th International Emergency & Cardiac Care Symposium
  • Geriatrik Aciller Sempozyumu
  • Temel USG Kursu İ S T A N B U L
  • 16. Ulusal Acil Tıp Kongresi & 7.Intercontinental Emergency Medicine ve 7. International Critical Care Congress
  • Toksikoloji Kursu K A P A T O K S - 3 Ankara
  • MENATOX 2020 İstanbul
YAZARLAR                      [Tüm Yazılar...]
AYIN MAKALESİ        [Tüm Makaleler...]
Ayhan Aköz, Kenan Ahmet Türkdoğan, Nesibe Kahraman Çetin, Selen Kum, Ali Duman, Mevlüt Türe, Ahmet Ender Demirkıran
Predicting critical duration and reversibility of damage in acute mesenteric ischemia: An experimental study




İLETİŞİM

Acil Tıp Uzmanları Derneği
Yukarı Ayrancı Güleryüz Sk. No:26/19
06550 / Çankaya / ANKARA / TURKEY
info@atuder.org.tr

Tel: +90 312 4261214
Faks: +90 312 4261244

DERNEĞİMİZ

Derneğin Kurucuları
Derneğin Amaçları
Yönetim Kurulu
Denetim Kurulu
Dernek Tüzüğü
Acil Tıp Asistan Meclisi

KURSLAR

USG Kursu
İKYD Kursu
EKG

YAYINLARIMIZ

Eurasian Journal of Emergency Medicine (EAJEM)
Journal of Emergency Medicine Case Reports

ÜYELİK

Üyelik Koşulları
Üyelik Formu

 
 
 
 LookUs & Online Makale