Prof. Dr. Gazi YAŞARGİL Hocamıza Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) tarafından "2015 International Emergency Medicine Gold Award" ödülü verildi.

22.04.2015

Çok Kıymetli Acil Tıp Çalışanları,

16 - 19 Nisan 2015 Tarihleri arasında Rixsos Otel Beldibi ANTALYA’da gerçekleştirilen 11. Ulusal Acil Tıp Kongresi &  2nd Intercontinental Emergency Medicinee Congres ve 2nd International  Critical  Care and Emergency Medicine Kongrelerimizi tamamlamış olduk. Bu yıl çok farklı ve renkli programlar beğeninize sunuldu. 

En önemlilerinden biri de dünyada "Yüzyılın Cerrahı" olarak seçilen, ülkemizin tıp alanında yetiştirdiği nadir değerlerinden birisi olan hocamız "Prof. Dr. GAZİ YAŞARGİL" üç gün boyunca bizlerle beraber oldu.

Açılışta kendisine Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER)'in ilk uygulaması olan "2015 International Emergency Medicine Gold Award" ödülü takdim edilmiştir. Sonrasında da her katılımcının beğenisini alan ve birbuçuk saat devam eden çok güzel bir ders anlattı.

Değerli hocamız üç gün boyunca otel lobisinde, odasında, yemekhanede, sahilde ve her yerde isteyen her katılımcının sorularını cevaplandırmış; tatlı hatıralarını ve bir derya gibi birikmiş olan tecrübelerini bizlerle paylaşmıştır.

Bir çok kişinin de şahitliğinde kendisi "Şimdiye kadar dünyanın bir çok ülkesinde çok kıymetli hazirun karşısında çok değerli mükafatlar (onun deyimi ile) aldım. Ancak ilk defa bu kadar güzel karşılandım, bu kadar ilgi gördüm. Şimdiye kadar hiç bir kuruluş eşimi podyuma çıkarıp hediye takdim edip onurlandırmamıştı; sizler bunu yaptınız ve bizleri çok mutlu ettiniz" dedi.

İlerlemiş yaşına ve aynı tarihlerde başka kongre davetlerine rağmen, bizleri kırmayıp kongremize katılarak bizleri onurlandıran çok değerli hocamıza Acil Tıp Çalışanları ve ATUDER adına şükranlarımız sunar ve kendisine hayırlı sağlıklı uzun ömürler dileriz.

 ATUDER bundan sonra Prof. Dr. GAZİ YAŞARGİL gibi değerleri sizlerle buluşturma gayreti içerisinde olacaktır. Ayrıca "International Emergency Medicine Award " ödülleri bundan sonra acil tıp için emek vermiş çok değerli bilim adamlarına verilmeye devam edilecektir. Bu seçim çoğunluğu ülkemizden olmak üzere uluslararası bir  "bilim kurulu"nun marifeti ile olacaktır. Detaylı bilgilendirmeler daha sonra yapılacaktır. 

Acil Tıp Çalışanlarına Saygı ile duyurulur.

Dr. Behçet AL

ATUDER YK Üyesi

  

 

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ