SonoSchool 3. Yurtdışı Eğitimini Mısır'da gerçekleştirdi. Point of Care Ultrasound Course

19.02.2018

Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) / SonoSchool Acil Ultrasonografi eğitim platformu olarak 3. yurtdışı kursumuzu 15 - 17 Şubat 2018 tarihlerinde Kahire- Mısır'da gerçekleştirdik.

Türk ve Mısırlı Acil Tıp Uzmanı, Kardiyolog ve girişimsel radyolog hekimlerin oluşturduğu bir eğitimci grubu ile; Acil Tıp, Dahiliye ve Yoğun Bakım Uzmanı bir öğrenici hekim topluluğuna eğitim verdik.

Kursumuzda teorik eğitimlerimiz simulatör eşliğinde vaka tartışması şeklinde dinamik bir sürece dönüşürken, 7 ayrı istasyonda pratik eğitimler yapıldı. Rejyonel sinir blokları dersinde teorik eğitim, canlı manken üzerinde her sinir tek tek bulunarak yapıldı ve pratik eğitimlerde de her kursiyer tek tek bu süreci gerçekleştirdi.

Vasküler girişimler dersi pratik eğitimi ise, kursumuza özel olarak yapılan 45 adet, içinde yapay damar benzeri oluşumun bulunduğu fantom üzerinde yapıldı. Ön test ile kurs öncesi bilgilerini değerlendiren kursiyerlerin eğitim sonrası testi ise, gerçek vaka videoları üzerinden, kursumuza özel bir mobil telefon uygulaması ile on-line yapıldı.

Ülkemiz ve camiamızı yurt dışında en iyi şekilde temsil etmenin gayret ve heyecanı ile bu haberi sizlerle paylaşmaktan onur duyuyoruz.

 

Point of Care Ultrasound Course  15/17 Şubat 2018 Kahire Mısır Fotoğraflar web sayfamıza yüklenmiştir.

Fotoğraflara bakmak için aşağıdaki görseli tıklayınız.

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ