29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

28.10.2019

Bu şanlı Millet Kurtuluş Savaşı ile adata küllerinden yeniden doğup 29 Ekim 1923’de Cumhuriyeti ilan ederek bağımsızlığını tüm dünyaya duyurmuştur.
Egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu, insanların fikirleriyle beraber hür sayıldığı Cumhuriyet yönetimi, milletçe topyekûn başlatılan milli mücadele sonucu kurulan bağımsız Türk Devletinin en büyük sembolüdür.
Hem zaman ve zeminin tahlili hem de son yıllarda yaşadığımız olayların penceresinde görünen hadiseler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bağımsızlık mücadelesinin en büyük sembollerinden olan Cumhuriyete her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğunu göstermiştir.
 
Cumhuriyeti korumak ve daimi kılmak için de daha çok çalışarak sahip çıkmalıyız. Milyonlarca şehidin kanına mukabil kazanılan ve bizlere emanet edilen, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan ve fazilet olan Cumhuriyet yönetimini bizden sonraki nesillere sağlam olarak bırakma zarureti daha çok kuvvet bulmuştur. Demokratik bir ülkenin bozulmaz simgesi olan Cumhuriyetin en iyi yönetim şekli olduğunu anlamalı ve nesillerimize anlatmalıyız. Ve bu değerleri bizlere kazandıran kahramanlarımıza şükran borcumuzu daha çok çalışıp üreterek, ülkenin kazanımlarına değerler katarak ödemeliyiz.
 
Bu vesileyle başta Acil Tıp çalışanlarının olmak üzere, sağlık çalışanı meslektaşlarımızın ve tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.
 
Cumhuriyetimizin kurucusu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve ülkemiz ve cumhuriyetimizin bağımsızlığı uğruna canını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimizi saygı ve minnetle selamlamıyoruz.
 
Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER)
 
YAZARLAR


AYIN MAKALESİ