30 Nisan Acil Tıp Günü kutlu olsun.

30.04.2021

Bugün 30 Nisan…

Türkiye'de Acil Tıp Eğitimi, 30 Nisan 1993 tarihinde, Acil Tıbbın yeni bir ana bilim dalı olarak kabul edilmesiyle başlamıştır.

Ülkemizde Acil Tıp Uzmanlarının sağlık sistemine dahil olması ile beraber acil servislerde eğitim ve beceri düzeyi, hasta bakım kalitesi, hasta ve çalışan memnuniyeti başta olmak üzere bir çok yönden çok ciddi olumlu gelişmeler yaşanmıştır.

Ülkemizdeki "Acil Hasta Yönetimi" uluslararası arenada örnek olarak gösterilecek hale gelmiş bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda yaşadığımız ciddi ve küresel ölçekli felaketlerde, Acil Tıp ve Acil Tıpçılar, kriz yönetimi, kritik hasta bakımı gibi konulardaki deneyimleri, nitelikli eğitimleri ve becerileriyle göz doldurmaktadır.

Sağlık sisteminin ana branşlarından ve en önemli yüklenicilerinden biri olan Acil Tıbbın kurulmasında ve gelişmesinde emeği olan herkese çok teşekkür ediyoruz.

Acil Tıbbın ülkemizde kurulması ile ilgili derneğimizin web sayfasında ki dökümanlar ve sunular bölümünde değerli hocalarımızın hazırladığı sunumlara ulaşabilirsiniz.

#atuder #epat #30nisan #aciltip

Prof. Dr. Namık ÇEVİK Bey'in vefatı ile ilgili web sayfamızda yayımlanan haberini okumak için tıklayınız.

08 Mayıs 2018 tarihinde trafik kazası sonucu vefat eden Prof. Dr. Namık ÇEVİK Bey'in Acil Tıbbın Türkiye'de kurulması ile ilgili çalışmaları.

 

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ