30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.

29.08.2021

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile vatan topraklarımız düşman işgalinden kurtarılmış, milletimiz hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.
30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı tüm imkânsızlıklara rağmen, Türk Milleti’nin sarsılmaz azmi, birlik ve beraberliği, inancı, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmıştır.
 
Her türlü olumsuzluğa ve yokluğa rağmen kazanılan bu büyük zaferle, Yüce Milletimizin vatan sevgisi ve bağımsızlık ülküsü önünde hiçbir gücün duramayacağı tüm dünyaya ilan edilmiştir.
Büyük Taarruz ile Türk Milleti yepyeni bir döneme girmiştir.
 
Bu zaferle, 1920'de Meclis'in açılmasıyla fiilen kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilelebet payidar kalacağı taçlandırılıp kanıtlanmıştır.
Bu ruhtan alınan kuvvet ve cesaret ile mukaddesat adına, vatanın devamı ve bekası uğruna tarihin sayfalarında altın harflerle yazılan zaferler ve başarılar top yekûn milletimizin birer övünç kaynağıdır. 
 
Bağımsızlık uğruna kazanılan bu büyük zaferlerden ilham alarak demokrasimizi daha da güçlendirmek, cumhuriyetimizi daha fazla kuvvetlendirmek, adaletimizi daha çok sağlam kılmak ve ülkemizi çağdaş uygarlıklar düzeyine ulaştırmak hepimizin ortak sorumluluğudur.  
Bağımsızlığımızı ve bir devlet olmamızı sağlayan 30 Ağustos Zafer’ini bize armağan eden eşsiz Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, Kahraman Ordumuza şükranlarımızı sunuyoruz,
 
Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yürekten kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarına rahmet ve şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER)   Yönetim Kurulu
 
YAZARLAR


AYIN MAKALESİ