42. İleri kardiyak Yaşam Desteği Kursu 05 -06 Nisan 2014 ERZURUM.Kursun değerlendirilmesi ve ilk üç sıraya girenler.

5.04.2014

İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursları, T.C Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve sertifikalı programlardır. Devam zorunluluğu olan, iki günlük hem teorik, hem de maket başı pratik eğitimleri olan ve  kursun sonunda yapılan sınavda, sadece başarılı olanlara sertifika verilen bir programdır.

İleri Kardiyak Yaşam Desteği (İKYD) kursunda, temel yaşam desteği uygulamaları, ritm tanıma, hava yolu uygulamaları, EKG değerlendirme, video laringoskop, otomatik eksternal defibrilatör uygulamaları, senaryolarla uygulamalar yapılmıştır.

Bu kursun hedefi; 2010 yeni Resüsitasyon Kılavuz kurallarına uygun olarak başarılı resüsitasyon yönteminin ve yeni bilgilerin paylaşılmasını ve yaşama şansı olan hastalara müdahale ile sağkalım oranlarını artırmaktır.

 

42. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu, 04-05 Nisan 2014 tarihinde ERZURUM’da yapıldı. Dokuz kişilik eğitmen grubumuzun yanında, kursa 40 kişilik bir katılım gerçekleşti.

Başarılı olanlara sertifikaları verildi.

 

Kursu ilk üç sırada bitirenler

 

 1. Dr. Ahmet DEMİR                         Göztepe E.A.H Acil Tıp Kliniği
 2. Yrd. Doç. Dr. Murat SARITEMUR   Atatürk E.A.H Acil Tıp A.D
 3. Dr. Hülya SEVİL                           Atatürk E.A.H Acil Tıp A.D

Bu kusun yapılmasında emeği geçen, Türk Kardiyoloji Derneği’ne, GENX Kongre ve Organizasyon firması ile kurs koordinatörümüz Prof. Dr. Başar CANDER ve kurs direktörümüz Doç. Dr. Zeynep GÖKCAN ÇAKIR ile  aşağıda isimleri yazılı eğitmenlerimize teşekkür ederiz.

 1. Doç. Dr. Hayati KANDİŞ
 2. Doç. Dr. Mustafa UZKESER
 3. Doç. Dr. Ayhan SARITAŞ
 4. Yrd. Doç. Dr. Atıf BAYRAMOĞLU
 5. Yrd. Doç. Dr. Özlem BİLİR
 6. Yrd. Doç. Dr. Gökhan ERSUNAN
 7. Dr. Tarık BALCI
 8. Dr. Beytullah KULAÇ

Acil Tıp Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu.

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ