43. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu (İ.K.Y.D) 31 Mayıs - 1 Haziran 2014, Ok Meydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi İstanbul'da başladı.

1.06.2014

İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursları, T.C Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ve sertifikalı programlardır. Devam zorunluluğu olan, iki günlük hem teorik, hem de maket başı pratik eğitimleri olan ve  kursun sonunda yapılan sınavda, sadece başarılı olanlara sertifika verilen bir programdır.

İleri Kardiyak Yaşam Desteği (İKYD) kursunda, temel yaşam desteği uygulamaları, ritm tanıma, hava yolu uygulamaları, EKG değerlendirme, video laringoskop, otomatik eksternal defibrilatör uygulamaları, senaryolarla uygulamalar yapılmaktadır.

Bu kursun hedefi; 2010 yeni Resüsitasyon Kılavuz kurallarına uygun olarak başarılı resüsitasyon yönteminin ve yeni bilgilerin paylaşılmasını ve yaşama şansı olan hastalara müdahale ile sağkalım oranlarını artırmaktır.

 

43. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu 31 Mayıs 2014 tarihinde, Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER)  Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Başar CANDER'in koordinatörlüğünde Ok Meydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başladı.

 

Tüm katılımcılara ve Eğitmenlere başarılar dileriz.

 

Acil Tıp Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu.

 

 

 

 

 


 

 

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ