VII. Ulusal Acil Tıp

DAVET

Sevgili Acil Tıp Camiası;

Yeni ulusal kongremizin arefesinde sizinle tekrar bir araya gelecek olmanın verdiği coşku ve heyecanla onuru birlikte yaşıyoruz.

Ülkemizde sağlık hizmetlerinin parlayan yıldızı olan acil tıp baş döndürücü hızla ileriye dönük yolculuğuna istikrarla devam etmekte her geçen gün gücüne güç katmaktadır. Hayatın en önemli anlarından biri olan acil servis buluşmasının önemi her geçen gün daha iyi anlaşılmakta bu anın ölümsüzleştirilmesi için giderek daha fazla gayret göste-rilmektedir. Bütün bu çabalarda lokomotif görevi gören uzmanlık derneğimizin en göze çarpan faaliyetlerinden biri olan ve Türkiye’de marka değeri en yük­sek kongre olmaya aday olan ulusal kongremiz her defasında farklı yaklaşım ve organizasyon zenginliğiyle karşınıza çıkmaktadır. Tüm acil çalışanlarını kucaklayan kongremiz sizin de fark edeceğiniz gibi artık profesyonellik konusunda da sınırları zorlamaktadır. Bugün yeni şeyler söylemek lazım düsturuyla hareket eden ve ülkenin her coğrafyasından katılımcısı olan orga­nizasyon komitemiz de hiçbir fedekarlığı esirgemeden çalışmalarına başlamış, en iyiye layık olan camiamız için yapılabileceklerin en iyisini yapma inanç ve azmiyle kollarını sıvamıştır.

Acil çalışanları nasıl en iyiye layık olmasın ki? Onlar kadar ülkeye katma değer sunan başka bir bölüm olamaz. İnsanların yaşaması için kendi yaşamlarını adamışlar. Bunun karşılığını kim on­lara verebilir. Biz de onlara layık olmak için elimizden gelenin en iyisini yaparak bilimsel şölen kadar dinlenme, eğlenme, sosyal aktivasyonlarına yardımcı olabilecek bir programla karşınıza çıkacağız.

Bu amaçla ülkemizin en kapsamlı organizasyon şirketi olan birçok alanda uluslararası hizmet veren Plaza Turizm ile bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Her zaman bize ayrı bir önem veren sağlık bakanlığında kilit noktalarda görev yapan önemli şahsiyetler de organizasyonu­muzda yer alıyorlar. Ayrıca uluslar arası organizasyon komitesi de bu yıl bizimle bizden biri gibi çalışıyor. Orda da sürpriz isimler yer alacak. Konuşmak değil yapmak önemli düşüncesiyle beklentileri karşılamak bizim için ana hedef olacaktır. Sizin gülümsemeniz, mutluluğunuz bi­zim ödülümüz olacaktır.

Rüya gibi bir kongre için rüya gibi bir oteldeyiz, burada da özel bir ortam oluşturacağımızı düşünüyoruz. Ülkemizin tanınmış bir sanatçısı da Gala yemeğimiz de birlikte olacak. Gelenek­sel John Fowler ödülleri de 7. kongremizde 6. kez sahiplerini bulacak, bu konuda da medya ile birlikte hareket edeceğimizi bildirmek isterim. 26-29 Mayıs’ta Maxx Royal otel de 7. Ulusal Kon­gremizde buluşmak dileğiyle...

Doç. Dr. Başar Cander

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ