ATUDER Kapadokya Toksikoloji Sempozyumu

http://www.kapatoks.org

Bilimsel Program için tıklayınız.

DAVET MEKTUBU


Değerli meslektaşlarımız, 24 yıl önce, 1993’te Acil Tıp’ın bir ana bilim dalı olarak kabul edilmesiyle başlayan yolculuğumuz her gün daha da hızlanarak sürmektedir. Acil tıbbın bu denli hızlı gelişimiyle yan dal uzmanlıkları da artık birer ihtiyaç haline gelmiştir. Bu ihtiyaç doğrultusunda Klinik Toksikoloji yan dalının kuruluşu, Tıpta Uzmanlık Kurulu’nun da gündemindedir. 

Toksikoloji hastalarının tanısının konup tedavilerinin başladığı yer acil servislerdir. Bu nedenle acil hekimleri toksikoloji hastalarını yönetmek adına uygun bilgi ve deneyime sahip olmalıdır. Bunun da ön koşullarından birisi bilgilerin belirli aralıklarla güncellenmesidir. Ortak bilgi güncellemesi ve tecrübe paylaşımı yapabilme adına acil tıbba gönül vermiş, tüm zorluklarına göğüs germiş ve ülkemizde acil tıbbın bundan sonraki gelişiminde yer almak isteyen herkesi 20-22 Ekim 2017 tarihinde yapılacak olan ATUDER Kapadokya Toksikoloji Sempozyumu'na (KAPATOKS 2017) davet etmekten onur duymaktayız. 

Sizleri 60 milyon yıldır doğa tarafından özenle şekillendirilen eşsiz ve enfes bir coğrafyada, Kapadokya'da ağırlamayı planladık. Pers dilinde 'güzel ülke' anlamına gelen güzel Kapadokya'mızda tarihi, doğayı ve eğlenceyi bir arada yaşayacağınız dopdolu bir sosyal program ve değerli konuşmacılarla günceli takip eden bir bilimsel program sizleri beklemektedir.

20 yılı aşkın süredir verilen mücadele sonucunda gelinen noktada toksikoloji hakkında acil tıbbın vizyon ve deneyimlerini paylaşma vakti geldi. Ekim'de KAPATOKS 2017'de görüşmek dileğiyle...

Saygılarımızla,

Sempozyum Başkanları
Prof. Dr. Başar CANDER - Doç. Dr. Yunsur ÇEVİK


Sempozyum Genel Sekreterleri
Uz. Dr. Seda DAĞAR - Yrd. Doç. Dr. Afşin Emre KAYIPMAZ – Uz. Dr. Mustafa EKİCİ

 

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ