68. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu ( CPR- ACLS)

 
Kayıt için İstenen Bilgiler
 
68. İleri Kardiyak Yaşam desteği Kursu (İKYD) 20 , 21 Nisan 2024 tarihinde Rize'de düzenlenecektir.
Kurs kayıt koşullarını https://ikydsimulasyon.erdogan.edu.tr  adresinden takip edebilirsiniz.
 
Bu kursa kayıt bedeli ödenemesi gerekmemektedir.
 
Kurs kayıt ücreti, konaklama ve yol ücreti TUBİTAK tarafından karşılanacaktır.
2 tam gün sürecek ve hergün öğlene kadar kuramsal, Öğlenden sonra ise maketler üzerinde cihazlarla birebir uygulamalı eğitim yapılacak olan bu kursa devam zorunludur. Kurs sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olaacak katılımcılara 3 yıl geçerli " Başarı Sertifikası " verilecektir.
 
 
Uzm. Dr. İsmail ATAŞ
Tel: 0542 476 3996

Mail: [email protected]

2020 Yılında Güncellenen American Heart Association (AHA) resüsitasyon Kılavuzunu indirmek için tıklayınız.

Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) 'in 68. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu ( CPR- ACLS), 20 Nisan 2024 Cumartesi - 21 Nisan 2024 Pazar tarihinde Rize'de  yapılacaktır.

Kurs 2020 yılında güncellenen  American Heart Association (AHA) yeni Resüsitasyon Kılavuz kurallarına uygun olarak verilmektedir. Devam zorunluluğu olan, iki günlük hem teorik, hem de maket başı pratik eğitimleri olan ve  kursun sonunda yapılan sınavda, sadece başarılı olanlara başarı belgesi verilen bir programdır.

İleri Kardiyak Yaşam Desteği (İKYD) kursunda, temel yaşam desteği uygulamaları, ritm tanıma, hava yolu uygulamaları, EKG değerlendirme, video laringoskop, otomatik eksternal defibrilatör uygulamaları, senaryolarla uygulamalar yapılacaktır.

Bu kursun hedefi; 2020 yılında güncellenen American Heart Association (AHA)  yeni Resüsitasyon Kılavuz kurallarına uygun olarak başarılı resüsitasyon yönteminin ve yeni bilgilerin paylaşılmasını ve yaşama şansı olan hastalara müdahale ile sağ kalım oranlarını artırmaktır.

Acil Servislerde, Kardiyoloji, Koroner Yoğun Bakım Bölümlerinde, Ambulansta çalışan ATT, Paramedik ve hemşirelerin katılması gereken bu programı en verimli biçimde sürdürmek, ATUDER'in bundan sonra da büyük öncelik verdiği bir çalışma olmaya devam edecektir.

 

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ