69. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu (İKYD)

69. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu (İKYD) Hakkında Genel Bilgiler

Kursun Tarihi           :  04 Mayıs 2024 Cumartesi - 05 Mayıs 2024 Pazar
 
Kursun Yeri              :  Konya Şehir Hastanesi
           
Kontenjan                :  40 kişi
 
Kurs Kayıt İşlemleri için ilgili kişi
 
Menderes HAZIR (ATUDER Yönetici Sekreteri) GSM: 0554 568 12 15    Mesai Saatleri: 09:00 - 19:00   Eposta [email protected]
 
Kayıt için İstenen Bilgiler
 
Adı Soyadı, Ünvanı, çalıştığı kurum veya adresi,Cep Tel Numarası, E Posta adresi. Bu bilgiler [email protected] eposta adresine gönderilmelidir.
 

2020 Yılında Güncellenen American Heart Association (AHA) resüsitasyon Kılavuzunu indirmek için tıklayınız.

Acil Tıp Uzmanları Derneği (ATUDER) 'in 69. İleri Kardiyak Yaşam Desteği Kursu ( CPR- ACLS ), 04 Mayıs 2024 Cumartesi - 05 Mayıs 2024 Pazar  tarihinde Konya'da  yapılacaktır.

Kurs 2020 yılında güncellenen  American Heart Association (AHA) yeni Resüsitasyon Kılavuz kurallarına uygun olarak verilmektedir. Devam zorunluluğu olan, iki günlük hem teorik, hem de maket başı pratik eğitimleri olan ve  kursun sonunda yapılan sınavda, sadece başarılı olanlara başarı belgesi verilen bir programdır.

İleri Kardiyak Yaşam Desteği (İKYD) kursunda, temel yaşam desteği uygulamaları, ritm tanıma, hava yolu uygulamaları, EKG değerlendirme, video laringoskop, otomatik eksternal defibrilatör uygulamaları, senaryolarla uygulamalar yapılacaktır.

Bu kursun hedefi; 2020 yılında güncellenen American Heart Association (AHA)  yeni Resüsitasyon Kılavuz kurallarına uygun olarak başarılı resüsitasyon yönteminin ve yeni bilgilerin paylaşılmasını ve yaşama şansı olan hastalara müdahale ile sağ kalım oranlarını artırmaktır.

Acil Servislerde, Kardiyoloji, Koroner Yoğun Bakım Bölümlerinde, Ambulansta çalışan ATT, Paramedik ve hemşirelerin katılması gereken bu programı en verimli biçimde sürdürmek, ATUDER'in bundan sonra da büyük öncelik verdiği bir çalışma olmaya devam edecektir.

 

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ