Oradaydık konulu sergimiz için fotoğraflarınızı bekliyoruz.

ORADAYDIK !

Sağlık gönüllüleri objektifinden 2023 Gaziantep-Kahramanmaraş depremleri

11 ilimizi etkiledi ve birçok vatandaşımızı kaybetmemize sebep oldu. 6 Şubat 2023 te yaşadığımız büyük deprem hepimizi derinden yaraladı. Bölgede yaşayan ve depremden etkilenen vatandaşlarımızın acılarını bir nebze olsun hafifletebilmek ve yaralıların tedavilerini sağlamak için biz sağlık neferleri oradaydık.

Konu: “ORADAYDIK”

Amaç: Kahramanmaraş depremi Türkiye'nin bugüne kadar yaşadığı en büyük felaketlerden birisi oldu. Yaşadığımız bu felakette, ülkemizin en zor gününde acil tıp camiasının gönüllü neferleri orada oldu.  WACEM kongresi sebebi ile bu felaketten ders çıkarmak adına ve gönüllü acil tıp neferlerini hatırlamak amacıyla bu etkinlik düzenlenmiştir.

Katılım tüm sağlık personeline açıktır. Katılım sanal ortamdan yapılacaktır.

Kategorisi: Deprem bölgesine sağlık çalışanlarının objektifinden çekilen fotoğraflar kabul edilecektir.

Katılım: Katılım ücretsiz olup tüm sağlık çalışanlarına açıktır. Adaylar istedikleri kadar fotoğraf ile katılabilir.

Fotoğraflarda biçimi ve özgünlüğünü bozmayacak manipülasyon kabul edilecek olup özgünlüğü bozulmuş eserler kapsam dışı değerlendirilmeyecektir.

Yapıt Boyutları ve Gönderilmesi: Eserler fotoğraf makinesi ile çekilmiş olabileceği gibi cep telefonu ile çekilen eserler değerlendirilmeye alınacaktır. Fotoğrafların çözünürlüğü kısa kenarda en az 2000 piksel olmalıdır. Fotoğraflar adlandırılırken aralarında tire olacak şekilde  fotoğraf sıra numarası;  katılımcı ismi ve fotoğraf ismi olarak yazılacaktır.

Örneğin: 1-(adı-soyadı) yasamak.jpg   gibi.  Fotoğraflar mail olarak [email protected] adresine yollanacaktır.

Kullanım Hakkı: Sunuma uygun görünen eserler ATUDER tanıtımında kullanılacak dergi, katalog, afiş, internet sitesi  ve broşürlerde eser sahibinin adı belirtilerek  kullanılabilecektir.

Sekreteryası

Doç. Dr. Serhat Karaman

[email protected]

Takvimi

Son Başvuru Tarihi: 20 Ekim 2023

ÖDÜLLER:

Yarışma kapsamında olmadığından ödül verilmeyecektir. Yönetim kurulu uygun gördüğü eser sahiplerine kitap seti hediye edecektir.

 

YAZARLAR


AYIN MAKALESİ